درباره موسسه خیریه خانه آرزوها

خانه آرزوها از نوزده سال پيش فعالیت خود را آغاز كرد و در ابتدا، يک ماكت بود كه توسط كميته داوطلبان جوان بيمارستان خيريه اميد اروميه ساخته شد و در بخش‌های مربوط به كودكان بيمارستان مطهری مثل بخش خون و جراحی قرار گرفته بود تا بچه‌ها آرزوهای خود را بنويسند و داخل آن بياندازند.
داوطلبان جوان و اعضای كميته بانوان انجمن خيريه حمايت از بيماران سرطانی نيز در اولين پنجشنبه هر ماه، دور هم جمع می‌شدند تا آرزوها را برآورده کنند.
چند سال بعد، يک زوج مسيحی كه در تاريخ ۱۳7۷/۷/۷ ازدواج كردند، یک خانه چوبی آبی رنگ را به ما اهدا كردند که سال‌ها مركز جمع‌آوری آرزوها بود.
اين خانه دوست‌داشتنی، اکنون در موزه موسسه خيريه رفاه كودک و نوجوان اروميه نگهداری می‌شود.

اطلاعات حقوقی خانه آرزوها

نام رسمی موسسه: غنچه‌های سرزمین من

تاریخ تاسیس: سال ۱۳۹۵

شناسه ملی: ۱۴۰۰۵۷۸۱۱۵۲ 

شماره ثبت: ۵۲۷۷۸

اعضای هیئت مدیره

رویا چگینی

سعید صمدزاده

ناصر زرگر

رسول امانی

كياندخت توكل

ما به چهار گروه خدمت‌رسانی می‌کنیم

اشخاص حقیقی

بسیاری از مردم تمایل دارند به جای کمک به یک انجمن خیریه، خودشان یک کار نیک با نگرش و سلیقه شخصی انجام دهند و این کار می‌تواند ارائه خدمات خاص به کودکان محروم، احداث یک مرکز اشتغال‌زایی برای کودکان کار و مادران آسیب‌دیده، تاسیس مرکز نگهداری کودکان و یا هر خواسته‌ای باشد که سال‌ها به آن فکر کرده‌اند و برای انجامش، تنها به یک مشاور یا همراه نیاز دارند.
ما در کنار شما هستیم تا خواسته ارزشمندتان را عملی کنید و با هم به جامعه کمک کنیم.

بخش خصوصی و اشخاص حقوقی

شامل بنگاه‌های اقتصادی، صاحبان صنایع و کارخانه‌ها، شرکت‌های تجاری در داخل و خارج ایران، پزشکان و بیمارستان‌ها و… که مایل هستند در حوزه‌ فعالیت‌های انسان دوستانه مشارکت کنند.

مشارکت‌های این بخش، می‌تواند جزو فعالیت‌های مربوط به مسئولیت اجتماعی قرار گیرد که اسناد مالی و مستندات آن، قابل ارائه به سازمان امور مالیاتی کشور است و مشمول کسر مالیات برای یخش خصوصی و اشخاص حقیقی خواهد شد.

سازمان‌های نیکوکاری و مردم نهاد

ما برای سنجش میزان اثربخشی پروژه‌ها و حفظ رضایت حامیان خود، کنارتان هستیم. به شما کمک می‌کنیم تا اهداف مورد نظر یا طرح‌های در دست اجرا را با تحقیقات میدانی و آمار مستند تقویت کنید و با نظرات متخصصین، آن‌ها را غنی‌تر کرده و با مخاطبان بیش‌تری به اشتراک بگذارید.
این رویه به شما کمک خواهد کرد تا برای پروژه‌های خود، حامیان مالی بیش‌تری بیابید و از راه‌های درست برای تحقق اهداف خود استفاده کنید.

سازمان‌های دولتی و نهادهای عمومی

فقط دولت‌های مشارکت‌جو هستند که جامعه خود را مشارکت‌طلب می‌کنند و بدیهی است که استقبال مردم از اهداف مشترک، می‌تواند بار بزرگی از دوش دولت ها بردارد و هزینه‌ها را کاهش دهد؛ بهره‌وری را بالا ببرد و سرمايه اجتماعی ایجاد کند.

اینجا آرزوهای کوچک کودکان بسیاری منتظر شماست

شرایط همکاری با ما در اجرای پروژه‌ها چیست؟

ما علاقه‌مندیم که همکاری نزدیک و خوبی با موسسات در اجرای پروژه‌ها داشته باشیم؛ موسساتی که دارای کارنامه درخشان و استانداردهای لازم از نظر کیفیت ارایه خدمات باشند و یا اگر تازه تاسيس هستند، بتوانند تعهد کاری و مسئولیت‌پذیری خود را نشان دهند.
برای این کار، لازم است موسسات شاخص‌ها و دستورالعمل‌های درستی داشته باشند که مبنای همکاری قرار گیرد. ما می‌دانیم که برخی از سازمان‌ها از ارزش‌ها و الگوهای ارزشمند اخلاقی پیروی می‌کنند که بنیانگذاران آن‌ها به شکل ریشه‌داری در آن سازمان بنا نهاده‌اند و فرهنگ‌سازی شفاهی نیز بسیار قابل احترام است اما به مرور زمان، با تغییر افراد و تصمیم‌گیران تغییر می‌کند و لذا ما با جدیت به دنبال ترغیب سازمان‌ها به نگارش ارزش‌های سازمانی و منشور اخلاقی هستیم. لذا یکی از شرایط همکاری و ارایه خدمات رایگان ما به موسسات خیریه، این است که به منشور اخلاقی درست و اصولی که تدوین می‌کنند، پایبند باشند.

 

شهرت و اعتبار نتيجه سال‌ها زحمت و مشقت است و ممکن است که با یک غفلت، اعتماد از دست برود. تجربه سه دهه کار خیریه به ما نشان داد که شرکای نامناسب به عنوان حامی مالی، شریک اجرایی و یا داوطلب و… اعتبار ما را زیر سوال خواهد برد. بنابراین همکاران خود را با وسواس و دقت فروان انتخاب می‌کنیم تا بتوانیم به تعهدات پایبند باشيم.
لذا کسانی که علاقه‌مند به همکاری با ما هستند، لازم است که فرم ارزیابی را تکمیل نموده و به سوالات آن، شفاف و دقيق پاسخ دهند. در هر پروژه، معیارهای ارزیابی متفاوت است اما در مجموع، کیفیت خدمات شما به مخاطب را از نظر مسئولیت پذیری و رعايت اصول اخلاقی و فرهنگی می‌سنجد تا بتوانیم شرکای مناسب انتخاب کنیم.

سایر خدماتی که به بخش خصوصی ارایه می‌شود:
معرفی پروژه مرتبط با فعالیت شما برای انجام مسئولیت اجتماعی شرکت، ارایه مشاوره تخصصی پروژه‌های انسان‌دوستانه با موضوع کودکان، نگرش اجتماع‌محور، زیست محیطی و توسعه پایدار، مانند پروژه‌های آموزشی، درمانی، اشتغال‌زایی، فرهنگی، ساخت و ساز، توزیع ارزاق، آموزش کودکان و نوجوانان، کمک به زندانیان مرتبط با کودکان، کانون اصلاح و تربیت، مرکز نگهداری زنان بی‌خانمان و خانه های امن که میزبان مادر و کودک هستند.
انجام تحقیقات میدانی مرتبط با پروژه پیشنهادی شما، تحليل آماری و سنجش اثربخشی، برنامه‌ریزی و بودجه بندی، تحلیل منطقی و توجیه ماندگاری و پایداری پروژه و در نهایت، نظرسنجی درباره پروژه توسط کمیته مشاوران تخصصی و رفع مشکلات و تایید نهایی.

تسهیل‌گری و مشارکت
از تسهیل‌گری تا مشارکت کارمندان در پروژه‌ها در برنامه های مشترک با سازمان، برای ارتقای انگیزه و فرهنگ صمیمانه
معرفی تیم داوطلبان، آموزش داوطلبان و هماهنگی با مسئولان دولتی در نهادهای مربوطه و کسب مجوز های لازم.

مستندسازی
تهیه گزارش‌های منظم و دقیق در مراحل پیشرفت پروژه
خدمات فوق برای اعضای باشگاه خانه آرزوها رایگان است.